Karol Okrasa w Ekonomiku.

Karol Okrasa w Ekonomiku. 1
W poniedziałkowe przedpołudnie 4 czerwca gościł w naszej szkole Karol Okrasa - jeden z najzdolniejszych i najbardziej rozpoznawalnych polskich szefów kuchni, który od ponad dekady prowadzi w telewizji publicznej cykl programów kulinarnych: „Kuchnia z Okrasą”, „Okrasa łamie przepisy” oraz „Smak czasu z Karolem Okrasą”. Prawdziwy miłośnik kuchni polskiej, zapomnianych receptur, regionalnych produktów i  źródło inspiracji dla milionów Polaków. Spotkanie miało charakter autorsko-kulinarny i po ubiegłorocznym, zorganizowanym z Robertem Makłowiczem oraz jeszcze wcześniejszym z Ewą Wachowicz było kolejnym, udanym w naszej szkole połączeniem kuchni i książek. Klimaty literacko –gastronomiczne przeplatały się z edukacyjno-wychowawczymi. Z myślą o zgromadzonych na sali uczniach Ekonomika i innych szkół Powiatu Bocheńskiego, Pan Karol opowiadał o pasjach i czynieniu z nich sposobu na życie, o pracowitości, odwadze, wykorzystywaniu życiowych szans i mądrym inwestowaniu w siebie. Udzielił wciągającego wywiadu zdradzając ciekawostki z życia prywatnego i zawodowego. Z troską o najdrobniejszy szczegół wykonał wzbogacony o wiedzę kulinarną pokaz, którego efektem był łosoś palony sianem, podany do degustacji uczestnikom spotkania. Odwiedził także pracownię gastronomiczną i uczniów zmagających się w tym dniu z tzw. czarną skrzynką i walczących w konkursie o tytuł i statuetkę Kulinarnego Mistrza 2018 Zespołu Szkół nr 3 w Bochni, pod patronatem Hotelu i Restauracji "Gospoda nad Rabą". Autografy, zdjęcia i indywidualne rozmowy zdawały się nie mieć końca… Mamy nadzieję, że spotkanie z Karolem Okrasą – perfekcjonistą, doskonałym fachowcem a jednocześnie spontanicznym, przyjaznym, skromnym, łamiącym dystans i wprowadzającym domową atmosferę człowiekiem, było przyjemnym i ważnym przeżyciem dla wszystkich. Kogo ma w planach zaprosić Ekonomik w przyszłym roku?  Jeszcze nie zdradzimy… Ale obiecujemy podtrzymać tradycję! Spotkanie zrealizowano w ramach działań Biblioteki Szkolnej i Dyskusyjnego Klubu Książki, przy współpracy Polskiego Instytutu Książki, pod patronatem Starosty Bocheńskiego i lokalnych mediów oraz sponsoringiem Gospody nad Rabą. Poniżej link do pełnej galerii zdjęć.