Procedura komunikowania się w języku migowym

Informacja o zakresie działalności

Zespół Szkół Nr 3 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Bochni
Celem kształcenia w Zespole szkół jest w szczególności:
1) prowadzenie edukacji młodzieży i dorosłych,
2) prowadzenie działań w zakresie doradztwa zawodowego i informacji zawodowej,
3) współpraca z pracodawcami i organizacjami pracodawców,
4) umożliwienie zdobycia wiedzy i umiejętności niezbędnych do zdania egzaminu maturalnego oraz egzaminu zawodowego,
5) przygotowanie uczniów do wykonywania zawodu,
6) przygotowanie uczniów do życia w integracji ze społeczeństwem,
7) osiągnięcie możliwie wszechstronnego rozwoju uczniów.

Do zadań Zespołu w zakresie kształcenia zawodowego należy m.in.:
1) kształcenie ogólne i zawodowe, w tym doskonalenie kompetencji kluczowych,
2) podejmowanie działań wspomagających rozwój każdego ucznia,
3) realizowanie kształcenia w oparciu o współpracę z pracodawcami,
4) realizowanie praktycznej nauki zawodu, w tym przede wszystkim w rzeczywistych warunkach pracy u pracodawców, a także w pracowniach szkolnych.

Procedura komunikowania się w języku migowym

Obsługa Osób Niesłyszących i Słabosłyszących przez tłumacza języka migowego:
Osoba Niesłysząca, mająca trudności w komunikowaniu się przy załatwianiu spraw w Zespole Szkół Nr 3 im. Ks. Prof. Józefa Tischnera w Bochni może korzystać z pomocy tłumacza języka migowego on-line. Jeżeli Osoba Niesłysząca chce załatwić sprawę, musi przyjść do Zespołu Szkół Nr 3 im. Ks. Prof. Józefa Tischnera w Bochni, przy ul. Krakowskiej 20, do sekretariatu, pokój numer 58. Pracownik jednostki połączy się z tłumaczem języka migowego. Tłumacz będzie tłumaczył rozmowę między Osobą Niesłyszącą a pracownikiem i rozmowa będzie prowadzona na miejscu. Pomoc tłumacza jest bezpłatna i jest możliwa od poniedziałku do piątku w godzinach od 08:00 – 18:00. Osoby Niesłyszące mogą także skorzystać z pomocy osób towarzyszących. Ta osoba musi mieć ukończone 16 lat. Osoba, która przychodzi z Osobą Niesłyszącą nie musi być kwalifikowanym tłumaczem języka migowego.
Czasami załatwiamy sprawy, które są chronione tajemnicą i wtedy musimy skorzystać z pomocy tłumacza kwalifikowanego.