Misja szkoły

Misją Zespołu Szkół nr 3 w Bochni jest wyposażenie uczniów w takie umiejętności i wiadomości, które pozwolą im, jako absolwentom, na kontynuowanie nauki w celu zdobycia zawodu w szkołach wyższych i policealnych oraz zdobycie kwalifikacji w zawodach, na które zapotrzebowanie zgłaszają obecne i przyszłe rynki pracy: lokalny, regionalny i krajowy – w przyszłości także otwarty rynek pracy Unii Europejskiej.

Zadaniem szkoły jest wspomaganie rozwoju ucznia, jest ona moralnie odpowiedzialna za wyniki kształcenia młodych obywateli. Dlatego dajemy profesjonalną usługę edukacyjną, która dobrze przygotowuje uczniów do dalszych etapów kształcenia i osiągania przez nich sukcesów. Uczymy młodych ludzi odpowiedzialności za podejmowane decyzje, kształtujemy postawy poszanowania odmiennych, wyznawanych przez innych wartości,a także godności osobistej.

Nasza szkoła jest elastyczna, otwarta na potrzeby uczniów i ich rodziców, środowiska, a jej działania są kompatybilne z działaniami podejmowanymi przez rodzinę, kościół, samorządy lokalne oraz zapewnia pełne bezpieczeństwo swoim wychowankom i wszystkim pracownikom szkoły.