Projekty

W związku z realizacją w 2021 r. Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020–2024 – „Aktywna tablica” zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 7 maja 2021 r. w sprawie określenia działań informacyjnych podejmowanych przez podmioty realizujące zadania finansowane lub dofinansowane z budżetu państwa lub z państwowych funduszy celowych zamieszczamy plakat informacyjny:

aktywnatab.png

Rządowy program „Aktywna tablica” gwarantuje wsparcie finansowe szkołom, które umożliwia wykorzystanie w procesie dydaktycznym nowoczesnych pomocy dydaktycznych w celu rozwijania kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych.

W ramach udzielonego wsparcia finansowego Zespół Szkół nr 3 – Technikum nr 3 i Branżowa Szkoła I st. nr 3  w Bochni  zakupiono 4 monitory interaktywne oraz cztery wirtualne laboratoria do chemii, biologii, geografii o fizyki.

W ramach realizacji programu „Aktywna tablica” odbyły się szkolenia nauczycieli, zainicjowano międzyszkolną sieć współpracy szkół realizujących program, lekcje otwarte, wymianę doświadczeń nauczycieli, m.in. upowszechnianie tzw. „dobrych praktyk” i opracowanie scenariuszy lekcji z wykorzystaniem TIK.