Wszystkich uczniów naszej szkoły, którzy chcieliby rozwijać zarówno swoje umiejętności zawodowe, jak również poszerzać zainteresowania - zapraszamy do udziału w programie „Multimedia@lna szkoła”finansowanym przez Europejski Fundusz Społeczny, który realizować będziemy pod hasłem „Mój zawód – moja pasja”. W programie uwzględniono spotkania z osobami, które przybliżą realia wykonywania zawodów, do których uczniowie się przygotowują; szkolenia rozszerzające zakres wiadomości i umiejętności uczniów; warsztaty pozwalające w praktyce korzystać z już nabytych - oraz zdobywać nowe umiejętności; wycieczki tematyczne pozwalające obserwować w praktyce możliwości rozwoju zawodowego. Dokumentowaniem działań, gromadzeniem materiałów oraz współpracą z mediami i ośrodkami kultury zajmie się grupa medialna, dla której przewidziano warsztaty doskonalące wiadomości i umiejętności dziennikarskie, fotograficzne i filmowe. Celem naszego projektu jest ukazanie uczniom, jak niezbędnym narzędziem pracy są obecnie multimedia, rozbudzenie w nich pasji do przyszłego zawodu i – poprzez rozszerzenie posiadanych umiejętności - dodanie im wiary we własne możliwości. W związku z tym, przygotowane są również, dla wszystkich chętnych, warsztaty z zakresu autoprezentacji (z wykorzystaniem kamery), pisania CV i listów motywacyjnych, a także wykłady i prelekcje, przygotowywane we współpracy z Powiatowym Biurem Pracy oraz Mobilnym Centrum Informacji Zawodowej. Zajęcia te mają przygotować uczniów do efektywnego poszukiwania pracy, jak również wyrównać szanse pomiędzy uczniami zamieszkującymi obszary miejskie i wiejskie.
A to nasze propozycje:
1. Warsztaty „Jak zdobyć dobrą pracę”:
- autoprezentacja - pisanie cv i listów motyw. - przygotowanie do wejścia na rynek pracy 2. Warsztaty „Więcej umiejętności – lepszy start”: - obsługa kasy fiskalnej - program Płatnik - obsługa klienta 3. Spotkania z: księgową, biznesmenem, hotelarzem 4. Szkolenia „Technologia informacyjna w praktyce”: - tworzenie stron www - tworzenie prezentacji w programie PowerPoint 5. Utworzenie i prowadzenie strony www o projekcie 6. Wykonanie prezentacji multimedialnych: - o swoim przyszłym zawodzie - przepis na wybraną potrawę 7. Warsztaty gastronomiczne: - „Gotuj z mistrzem” w Akademii Kurta Schellera - „Ja też tak potrafię – oglądaj i gotuj” 8. Warsztaty medialne: - dziennikarskie - realizatora filmowego „Stop-klatka” - fotograficzne „Zatrzymać chwilę” 9. Współpraca z gazetą szkolną 10. Wycieczki: - do lokalnych restauracji „Restauracja od kuchni” - do krakowskich hoteli wysokiej klasy - na giełdę papierów wartościowych 11. Projekcje filmów: - zakupionych w ramach projektu - wypożyczonych z mediateki Fundacji Rozwoju Kina 12. Współpraca z Powiatowym Biurem Pracy – prelekcje 13. Utworzenie grupy 20 uczniów zaangażowanych w medialną obsługę projektu – tworzących dokumentację fotograficzną i filmową z działań w ramach projektu, współpracujących z gazetą szkolną, tworzących stronę www itp. Jeśli interesuje Cię świat mediów i chciałbyś mieć swój udział w tworzeniu projektu – zapraszamy!!! Aby zgłosić swój udział lub uzyskać szczegółowe informacje, skontaktuj się z opiekunami projektu: p. Barbarą Maćkowską (punkty 4,5,6,9,13) p. Joanną Dzięciołowską (punkty 1,2) p. Anną Sadkowską (punkty 8,13) p. Barbarą Pilch (pkt 8) p. Ewą Górą (pkt 7)„Cyfrowy Powiat Bocheński” - E-administracja w Powiecie Bocheńskim.
Używamy plików cookies w celu optymalnej obsługi Państwa wizyty na naszej stronie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.