SPOTKANIE AUTORSKIE Z OKAZJI ROKU TISCHNERA. Szymon J. Wróbel w ZS nr 3
Praca nad książkami, scenariuszami, tekstami… to długa, żmudna droga — czasem cicha, skupiona, ale zawsze pełna emocji, ludzi i historii, które zostają w głowie. Jednak to, co najcenniejsze, dzieje się później — kiedy można zweryfikować te słowa z Wami. Spotkania z czytelnikami to sól tej pracy" - napisał Szymon J. Wróbel na swoim profilu, tuż przed przyjazdem do Bochni.
Takie właśnie spotkanie odbyło się w naszej szkole. Była dyskusja pełna wartościowych myśli i słów. Autor na nowo opowiedział nam i oswoił księdza Tischnera, w końcu to rok naszego patrona, a Szymon Wróbel - autor książki i reżyser filmu "Jego oczami" o księdzu prof. J. Tischnerze, jest najlepszym źródłem tej wiedzy.
To jednak, co poruszyło nas najbardziej, to rozmowa wokół najnowszej książki Pana Szymona. "Zawieszeni. O zaginionych i ludziach, którzy ich szukają". Temat bolesny, pełen przestróg dla młodych ludzi, ważna życiowa lekcja.
Książka z autografem czeka na czytelników w bibliotece szkolnej, która wraz z Dyskusyjnym Klubem Książki oraz dzięki wsparciu Instytutu Książki co roku zaprasza na podobne, nie tylko literackie spotkania.