„Myślę, więc nie śmiecę” II Edycja Ekopozytywni

„Myślę, więc nie śmiecę” SPRZĄTANIE ŚWIATA 2021 II Edycja Ekopozytywni

Od lat młodzież Zespół Szkół NR 3 w Bochni bardzo aktywnie uczestniczy w akcji ,,Sprzątanie Świata. Każdą taką akcje poprzedza krótki wykład o potrzebie ochrony środowiska naturalnego , segregacji śmieci i wykorzystania surowców wtórnych W dniu akcji uczniowie naszej szkoły, pod opieką wychowawców i nauczycieli, sprzątają wyznaczone w wcześniej  ulice – tereny. Wszyscy uczestnicy zwracają szczególną uwagę  na segregację śmieci. Młodzież pracuje w kilkunastoosobowych grupach, które zbierają makulaturę, plastik, szkło i pozostałe odpady do foliowych worków. Tam, gdzie jest to możliwe, likwiduje dzikie wysypiska. Nauczyciele podczas akcji  zwracają szczególna uwagę na bezpieczeństwo uczniów w kontakcie z odpadami i podczas poruszania się po ulicach miasta. Zebrane odpady uczniowie składali we wcześniej w uzgodnionych miejscach i zostają one odebrane przez służby komunalne. Wszystkie śmieci zostają przetransportowane na składowisko odpadów.

Uczniowie ZS NR 3 popierają tego typu przedsięwzięcia, wszyscy chętnie biorą udział w akcji, gdyż są świadomi zagrożeń związanych z zanieczyszczeniem środowiska. Wierzą, że swoją proekologiczną postawą wpłyną na zmianę nawyków i przyzwyczajeń lokalnej społeczności. Tego typu akcje  przeprowadzane są sprawnie i w miłej atmosferze. Zbiera się około 320 worków odpadów, uczestniczy około 90% młodzieży naszej szkoły . Dodatkowo została zrealizowana w ramach zadania pn. "EKOPOZYTYWNI II EDYCJA- ROZEJRZYJ SIĘ I BĄDŹ EKO" akcja "stawiam na eko- rozejrzyj się" przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Bochni. Całość poprzedziły wykłady przeprowadzone przez panią Karolinę Zwierniak ze Starostwa Powiatowego oraz otrzymanie  budek dla ptaków, hoteli dla owadów w/w urzędu. Nasi uczniowie również wykazali się pomysłowością, chęcią daru serca i  wykonali dodatkowo domki dla ptaków i owadów. Bardzo dziękujemy wszystkim za udział tak zacnym przedsięwzięciu – opiekunowie SKE Danuta Tokarczyk , Aneta Zagata.

Ekopozytywni