Lekcja patriotyzmu w naszej szkole

03.04.2007
Dnia 23 marca 2007 r. w naszej szkole gościliśmy rektora Wyższej Szkoły Europejskiej  im. ks. prof. Józefa Tischnera w Krakowie, Senatora IV kadencji RP - Pana dr Jarosława Gowina. Pan rektor wygłosił wykład na temat: „Współczesnego patriotyzmu”. Przekazał młodzieży podstawowe wiadomości na temat patriotyzmu w życiu współczesnego człowieka. Dr  J.Gowina  przypomniał sylwetki wielkich polskich patriotów: ks. prof. Józefa Tischnera, Papieża Jana Pawła II, Józefa Piłsudskiego, Władysława Bartoszewskiego. Szczególnie bliska jest nam sylwetka naszego patrona, który w swoich kazaniach i rozważaniach tak często odnosił się do roli Ojczyzny w życiu człowieka i postawy solidarności międzyludzkiej. Na koniec podkreślił, cytując słowa patrona szkoły, że „Człowiek jest w pełni człowiekiem, jak jest patriotą”.. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas: II Th a, II Th b, III Th, II Te b, III Te d, IV Te e.