Informacje dla kandydatów do klas pierwszych - rekrutacja na rok szkolny 2023/2024

REKRUTACJA -  rok szkolny 2023/24

l.p.

TERMINY

1.

23 czerwca - 10 lipca

godz. 8:30-15:00

Odbieranie świadectw ukończenia szkoły podstawowej (kopia lub oryginał).

2.

23 czerwca - 10 lipca

godz. 8:30-15:00

Przyjmowanie od kandydatów nowych wniosków, w  tym wymiana wniosków złożonych wcześniej.

3.

6 lipca – 10 lipca

Odbieranie wyników egzaminu ósmoklasisty
(kopia lub oryginał).

4.

19 lipca

do godz. 12:00

Publikacja list kandydatów zakwalifikowanych i  kandydatów niezakwalifikowanych do przyjęcia.

5.

do 26 lipca

godz. 8:30-15:00

Potwierdzanie woli przyjęcia do szkoły w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty, o ile nie zostały złożone wcześniej, a także zaświadczenia lekarskiego zawierającego orzeczenie o braku przeciwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu.

6.

27 lipca

do godz. 12:00

Publikacja list przyjętych i  nieprzyjętych do szkoły.

7.

28 lipca – 22 sierpnia

Rekrutacja uzupełniająca.

Potrzebne dokumenty :

a)2 zdjęcia podpisane imieniem i nazwiskiem na odwrocie, (zdjęcia mają być aktualne wg wzoru obowiązującego do legitymacji szkolnej)

b)Charakterystyka osobowa kandydata.

c)Zaświadczenie lekarskie o braku przeciwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu – skierowanie   można pobrać  z  sekretariatu (pokój 27)

d)Zaświadczenie o praktyce w klasach Szkoły Branżowej.

e)Uczniowie, którzy starają się do klas z zawodu technik żywienia i usług gastronomicznych po 27 lipca 2023 r.  zobowiązani są odebrać w sekretariacie szkoły skierowanie na badania do sanepidu

f)Orzeczenia o niepełnosprawności kandydata (jeśli dotyczy)

g)Oświadczenie o wielodzietności rodziny kandydata /3 dzieci lub więcej/ (jeśli dotyczy)

h)Oświadczenie o samotnym wychowywaniu  dzieci   (jeśli dotyczy)