„Ekopozytywni”

Zespół Szkół Nr3 im. ks. prof. J. Tischnera  w Bochni, aktywnie włączył się w realizację projektu II "Ekopozytywni". Jako szkoła  podzieliśmy działania , które miały na celu kształtowanie świadomości  ekologicznej, zdrowotnej  jak i kulturalnej młodego pokolenia, za które wspólnie jesteśmy odpowiedzialni. W ramach projektu kilkuset uczniów naszej szkoły uczestniczyło w wykładach na temat ekologii przeprowadzonych przez panią Karolinę Zwierniak . Wzięliśmy udział również w konkursie na „ Zero Waste”.

W konkursie wiedzy ekologicznej „Zero Waste” w ramach projektu Ekopozytywni – Powiat Bocheński”. W tej edycji konkursu młodzież miała wykonać zdjęcie lub nagrać krótki filmik związany z ochroną środowiska, właśnie w duchu zero waste. Z podesłanych projektów dowiedzieliśmy się jak zrobić ocet jabłkowy, sportową torbę z T-shirtu, czy placek z przejrzałych bananów. Główna nagroda w kategorii indywidualnej przypadła Zuzannie Krzywdzie z klasy 2 Td, drugie miejsce  Justynie Paruch  oraz zdobycie drugiego miejsce w grupie dla Natalii Chełmecka i Wiktorii Czekaj  1 Ta- gratulacje.

Konkurs miał na celu promowanie zachowań przyjaznych środowisku, wzrost świadomości ekologicznej i wiedzy z zakresu gospodarki odpadami i ich segregacji. Jego ideą było wyróżnienie uczniów, którzy posiadają największą wiedzę na temat działań w zakresie prawidłowych postaw proekologicznych. Zadanie współfinansowane jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Życzymy dalszych sukcesów w podejmowaniu wyzwań związanych z ochroną środowiska. Jeszcze raz gratulacje dla wszystkich uczestników konkursów. Opiekunowie SKE: D. Tokarczyk, A. Zagata